Aslı Çelik Mutfak Eşyaları İdeal Emlak Konut Bilican Emlak Reklam 4 Reklam 5
es kahvaltı salonu reklam  
 • Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık’ta Başlıyor
  Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık’ta Başlıyor
 • 3. Havalimanı Havadan Böyle Görüntülendi
  3. Havalimanı Havadan Böyle Görüntülendi
 • 3. Havalimanının Son Hali (Foto Galeri)
  3. Havalimanının Son Hali (Foto Galeri)
 • Erdoğan’dan 3. Havalimanı İddialarına Tepki
  Erdoğan’dan 3. Havalimanı İddialarına Tepki
 • Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
  Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
 • Geçmişten Günümüze Kimlik Kartları
  Geçmişten Günümüze Kimlik Kartları
 • İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak ?
  İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak ?
 • Kanal İstanbul’un İhale Hazırlıkları Yapılıyor
  Kanal İstanbul’un İhale Hazırlıkları Yapılıyor
 • 3.Havalimanı Projesine Neden İhtiyaç Duyuldu?
  3.Havalimanı Projesine Neden İhtiyaç Duyuldu?
 • Atalay: Cumhuriyet Bayramı Eğlenceleri İptal
  Atalay: Cumhuriyet Bayramı Eğlenceleri İptal
 • En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir
  En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir
 • Yağış Barajların Doluluk Oranını Arttırdı
  Yağış Barajların Doluluk Oranını Arttırdı
Arnavutköy Haberleri - Güncel
Arnavutköy’ün İlk Kahvaltı Salonu Açıldı
Arnavutköy’ün İlk Kahvaltı Salonu Açıldı

Es Menemen ve Kahvaltı Salonu...

Arnavutköy’de Hafriyat Kamyonu Devrildi
Arnavutköy’de Hafriyat Kamyonu Devrildi

Arnavutköy Eski Edirne Asfaltı üzerinde...

Oktay Teke Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
Oktay Teke Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

İki dönemdir Arnavutköy’e bağlı Sazlıbosna...

Arnavutköy’de Tecavüz Baskını
Arnavutköy’de Tecavüz Baskını

13 yaşındaki kız çocuğunun şikâyetiyle,...

Hadımköylüler Toplu Ulaşım Sorununun Çözülmesini Bekliyor
Hadımköylüler Toplu Ulaşım Sorununun Çözülmesini Bekliyor

rnavutköy İlçesi’ne bağlı olan Hadımköy’de...

Arnavutköy’ün İlk Kahvaltı Salonu Açıldı
Arnavutköy’ün İlk Kahvaltı Salonu Açıldı

Es Menemen ve Kahvaltı Salonu...

Arnavutköy’de Hafriyat Kamyonu Devrildi
Arnavutköy’de Hafriyat Kamyonu Devrildi

Arnavutköy Eski Edirne Asfaltı üzerinde...

Oktay Teke Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı
Oktay Teke Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

İki dönemdir Arnavutköy’e bağlı Sazlıbosna...

Arnavutköy’de Tecavüz Baskını
Arnavutköy’de Tecavüz Baskını

13 yaşındaki kız çocuğunun şikâyetiyle,...

Hadımköylüler Toplu Ulaşım Sorununun Çözülmesini Bekliyor
Hadımköylüler Toplu Ulaşım Sorununun Çözülmesini Bekliyor

rnavutköy İlçesi’ne bağlı olan Hadımköy’de...

MHP Arnavutköy 13 Aralık’ta Kongreye Gidiyor
MHP Arnavutköy 13 Aralık’ta Kongreye Gidiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Arnavutköy...

Sarot Termal Vadi’de Tapu Töreni
Sarot Termal Vadi’de Tapu Töreni
Sarot Termal Vadi Park’ta tapu teslim töreni yapıldı. Sarot Termal Vadi’de devremülk alan mülk sahiplerinden 15 kişiye sembolik olarak tapularının teslim edildi. Diğer mülk sahiplerinin tapuları da sahiplerine gönderileceği belirtildi....
31 Aralık 2013 22:10   |  
Font1 Font2 Font3 Font4

Sarot Termal Vadi Park’ta tapu teslim töreni yapıldı. Sarot Termal Vadi’de devremülk alan mülk sahiplerinden 15 kişiye sembolik olarak tapularının teslim edildi. Diğer mülk sahiplerinin tapuları da sahiplerine gönderileceği belirtildi.
Tapu dağıtım törene, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Çevre Şehircilik Bolu İl Müdürü Kerim Yel, Bolu İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, Belediye Meclis üyeleri, Sarot Termal Vadi Grup Yöneticileri Bülent Yılmaz, Emin Yerdelen ve tapu alacak devremülk sahiplerinin yanısıra çok sayıda davetli katıldı.


Bülent Yılmaz; Törene katılanlara teşekkür etti

Sarot Termal Vadi Konferans Salonu’nda düzenlenen tapu teslim töreninin açılış ve sunuş konuşmasını Resul Kantarkıran yaptı. Katılımcılara teşekkür konuşmasıyla başladığı konuşmasına Kantarkıran, Sarot Termal Vadi’nin geçmişinden bugüne kadar ki süreci anlatarak devam etti. Açılış konuşmasının ardından Sarot Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yılmaz kürsüye geldi. Bülent Yılmaz, tüm misafirlere teşriflerinden dolayı yaptığı teşekkür konuşmasının ardından, “Bugün burada 1. etap projemizin tapu teslim töreninde sizleri de aramızda görmekten onur duydum” dedi.


“Halkımızın davası iş, aş, ekmek”

Sarot Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yılmaz’ın konuşmasının ardından Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan bir konuşma yaparak, “Çok duygulu bir an yaşıyorum. 2007 yılını dün gibi hatırlıyorum. Bülent Beyle ilk tanıştığımız gün bu projenin teklifini yaptığı andaki mutluluğu anlatamam. Büyük İskender döneminden beri bölgemizde akan bu suyun üzerine bir termal tesis yapmak istiyoruz dediler. O günlerde bu tesisin yerinde fındık vardı. Ben bunu halkıma ve tarım müdürlüğüne istişarelerle anlattım. Fındığın bir kaç kişiye faydası olacaksa bu tesisin tüm bölge insanına faydası olacağından bahsettim. Çünkü bu bölge de yaşayan bütün vatandaşlarımız burada iş sahibi olacaktı. Ve aşama aşama tüm sorunları aştık bugünlere geldik. Bugün bu projenin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim davamız halkımızın davası. İş, aş, ekmek. Doğayı bozmamak şartıyla bölgemizi kalkındıracak her türlü yatırıma hazırız. Ve yeni projeler heyecanıma heyecan katıyor. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.


“Sarot Termal standartların üzerinde bir tesis olmuş”

Taşkesti Belediye Başkanı’nın ardından kürsüye Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl geldi. İnegöl konuşmasında, “Bu yatırımın bölgemize yapılmasında emeği geçen Bülent Bey ve Emin Beye teşekkürlerimi sunuyorum. Ben mesleğim gereği bir çok yurt içi ve yurt dışı gezilerde bulundum. Bu gezilerim sırasında bir çok termal tesis gördüm. Ancak Sarot Termal hakikaten standartların üzerinde bir tesis olmuştur. Yöneticilerimizi tekrar tebrik ederim” dedi.


“Termal turizminde Bolumuz merkez olacaktır”

Gerçekleşen programda Bolu İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu’nun yaptığı konuşmada ise şunları söyledi. “Bülent beyle 2006’nın sonlarına doğru tanıştık. O günlerden bu günlere büyük mücadelelerle gelindi. Bugün ilk etabı bitirildi. Daha sonra 2. ve 3. etaplarında başarı ile sonlandırılacağına inancım tamdır. Bolumuz için çok önemli yatırımlardır. Bugün Ak Parti iktidarının güven ortamı ile bu devasa projeler yapılmıştır. Mütevazi başlayan bu çalışmayla bugün belki Taşkesti, Mudurnu kazanıyor. Ama sonuçta ülkemiz kazanıyor. Bu anlamda bu işin temelinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşaallah gelecek nesiller daha müreffeh bir ortamda yaşayacak. Termal turizminde Bolumuz merkez olacaktır inşaallah. Biz bu anlamda elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuşmasını tamamladı.


2014 yılında yapılacak projenin müjdesini verdi

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Temelde Taşkesti, Mudurnu ve Bolumuza ve genelde ülkemize büyük bir hizmet sağlayan bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Önce hayal edilen sonra planlanan bir projeninin başarı hikayesidir bu. 2008 yılı gibi küresel ekonomik krizin yaşandığı o yıllarda böyle bir projeyi sonlandırmanız gerçekten büyük bir başarıdır. Bolu, Ankara ve İstanbul arasında 25 milyon nüfusun ulaşım yeri. Bolu’nun % 65’i orman arazisi. Doğal güzellikler anlamında dünyada iken cennetin görülebileceği bir mekan Bolu. Bizim en önemli gelişim sağlayacağımız sektörün turizm olacağını düşünüyoruz. Biz Sarot’ta devre mülk alan vatandaşlarımızın burada tatillerini yaparken aynı zamanda Mudurnu’yu, Abant’ı, Göynük’e de gitmesini hedefliyoruz. Bu anlamda Seben yolu, Kıbrıscık yolu, Göynük yolu, Mudurnu ile Abant’ı birbirine bağlayan yolları ihale ettik ve yapımına devam ediliyor. İnşallah Taşkesti ile Mudurnu, Mudurnu ile Bolu yolunu da yüksek standartlara çıkaracağız. Yerel manada Taşkestililerin iki isteği var. Birincisi fındık desteklerinin arttırılması. Destekleme altyapısı gerçekleştirildi. İkinci olarak, Taşkesti ve Sarot’dan devre mülk alanların çok sevineceği bir müjdeyi vermek istiyorum. Abant ve Taşkesti arası yolunu sıcak asfalt olarak 2014 yılında yapacağız. Hayırlı olsun. Bu klasik bir söz değil, ödeneği gelmiş, parası ayrılmış, özel idarede parası ayrılmış bir proje. Buradan devre mülk alan mülk sahiplerine de hayırlı uğurlu olsun” diyerek müjde verdi.
Konuşmaların ardından sırayla tüm protokol devremülk sahiplerine tapularını teslim etti. Kürsüden ayrılmadan tapu sahipleri ve protokolün tümü toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Tapu teslim töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından misafirlere ikramlarla sona erdi.

Sarot Ankara İle İstanbul’un tam ortasında
İşletmeciliğini Bülent Yılmaz ve Mehmet Emin Yerdelen’in yaptığı Sarot Termal tesisleri Bolu iline ve Adapazarı’na 80 km uzaklıkta Batı Karadeniz’in başlangıcında İstanbul ve Ankara’nın tam orta noktasında bulunmaktadır. Sarot Termal, Sağlık imkânlarını eğlence alternatifleriyle sunarak tatil anlayışınızı değiştirmektedir. Yeşilliği, oksijen miktarının yüksekliği, uygun nem oranı ve çevresini kuşatan dağlarla birlikte sağlıklı ve eğlenceli bir tatili sizlere sunmaktadır. Sarot Termal Vadi’deki tüm bloklar tünel geçit sistemi ile birbirine bağlanmıştır. Dışarıya çıkmadan tünel geçitlerle bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sarot Termal’de sağlık ve eğlence bir arada. Sarot Termal Kaplıcası, tarihi bir kaplıca olup, M.Ö. 150- 200 yılları arasında yapıldığı rivayet edilmektedir.

M.Ö.333’de Anadolu’ya giren Makedonya imparatoru İskender’in geçerken, Sarot Kaplıcaları’nda konakladığı bazı tarihi kaynaklarda da yer almaktadır. Kilise Yeri denen mevkide tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Yazılı belgeler, arkeolojik eserler ve tarihi kaynaklara göre, Sarot’un tarihi, Bitinyalılar ile başlamaktadır. Sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlıların hâkimiyetinde bir şifa merkezi olarak günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise eşsiz doğası ve şifalı sularıyla hizmet vermektedir.

Yeni projeler yolda
Sarot Şirketler Grubu; Sarot Termal Vadi 1. etabı tamamlandı. Bundan sonra bambaşka projelerle müşterilerinin karşısına çıkmayı hedefleyen Sarot Şirketler Grubu aynı bölge üzerinde muhteşem doğa manzarası içerisinde Sarot Palace, Sarot Part Otel, Sarot Country, Burj Al Baba projelerini hayata geçireçek.

Sarot Termal Vadi 1. Etap’da Neler Var?
Sarot Termal Vadi 35 Blok, 400 Daire ve 10 bin 400 devremülk’ten oluşmaktadır.
280 Adet 1 Oda 1 Salon
70 Adet 2 Oda 1 Salon
50 Adet 3 Oda 1 Salon
Toplamda 400 Daire
26 Havuz bulunan sosyal tesisi
Bay- Bayan sağlık merkezi
Alışveriş merkezleri
Açık-kapalı restaurant
Çay bahçeleri
Spor kompleksleri
Kültür merkezleri
Kreş & Aquapark

Arif Sapmaz / Arnavutkoyhaberleri.com


YORUMLAR

Sarot Termal Vadi’de Tapu Töreni post 1 comment

Yorum Yap

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa