Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞET 14 Mayıs 2022

Altunkalem, Zemin Altı Katlı Otoparkı Sordu

Arnavutköy Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Birleşimi Arnavutköy Belediye Meclis Başkanvekili Turgut Baran başkanlığında gerçekleşti. CHP Grup Sözcüsü Av. Hikmet Altunkalem, Arnavutköy Belediyesi’nin “Anadolu Mahallesi Gençlik Merkezi ve Meydan Düzenlemesi ile Zemin Altı Katlı Otopark Yapım İşi” ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.

Arnavutköy Belediyesi’nin “Anadolu Mahallesi Gençlik Merkezi ve Meydan Düzenlemesi ile Zemin Altı Katlı Otopark Yapım İşi” ile olmak üzere 09.09.2021 tarih ve 81 Karar Nolu Meclis Kararı ile Belediye Kanunun 68. Maddesi gereğince İller Bankasından 43.807.500,00 TL’si kredi alınması için Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı’ya yetki verilmesi hususu oy çokluğu ile kabul edilmiş bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul 13. İdare Mahkemesi’nin 2021/29 Esas sayılı dosyası ile 902, 903 ve 5479 nolu parsellerle ilgili yapılmış olan İmar Uygulamasına ilişkin İdari İşlemin İptali davası açılmış ve bu dava ile birlikte yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir. Yürütmenin durdurulması kararı Meclis Kararına konu olan Zemin altı katlı otoparkın bulunduğu parseli de kapsamaktadır.

Bu sebeplerle;
1-Yürütmenin Durdurulması Kararının ihalesi yapılan inşaata etkisinin ne olacağı?
2-Davanın, idari işlemin iptali ile sonuçlanması halinde bunun ihaleye etkisinin ne olacağı?
3-Mevcut parsele göre projelendirilen ve ruhsata bağlanan ve yapımı için de İller Bankası’ndan kredi alınan bu inşaatın parselasyonun ve imar durumunun değişmesi halinde yapılan iş ve işlemlerin kamu zararına yol açıp açmayacağının?
4-Projelendirme ve ruhsatlandırma işlemlerinde inşaatın yapıldığı parseldeki bütün hisse maliklerinden muvafakat alınıp alınmadığı, muvafakat alınmadan verilen ruhsatın ve yapılan ihalenin hukuka aykırı olup olmadığını?
Yazılı olarak soru önergesi veren Altukalem’in yazılı soru önergesi Başkanlık makamına oy birliği ile havale edildi.

kadıoğlu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tasarım | Enba