kadioglu
arnavutköyde satılık arsa
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, GENEL, MANŞET 14 Mart 2018

Giresunlular Derneği’nde Yeniden Ahmet Karasakal Dönemi

Arnavutköy Giresunlular Derneği büyük bir katılımla 4. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongre de mevcut başkan Ahmet Karasakal yeniden başkan seçildi.

Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Ruhi Tuncel, İYİ Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Vural, Ak Parti Arnavutköy Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Özten, Ülkü Ocakları Arnavutköy İlçe Başkanı Feyyaz Uzun, KAIDER Başkanı Çetin Çelebi, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Bufed Başkanı Abdullah Yüksel, meclis üyeleri, STK temsilcileri, işadamları, esnaflar, muhtarlar ve çok sayıda Giresunlu vatandaş katıldı.

“Giresunlular Derneği demek Topal Osman’ın torunları demek”
Dernek Başkanı Ahmet Karasakal kongrede yaptığı konuşmada, “Arnavutköy Giresunlular Derneği’nin geçmişte yaptıkları geleceğinin teminatıdır. Tarihsiz bir dernek eşyanın tabiatına aykırıdır. Tarihinden, kültüründen, örfünden, adetinden kopmuş bir dernek; çürümüş ağaç, dümeni kilitlenmiş gemi gibidir. Bizim anlayışımıza göre Arnavutköy Giresunlular Derneği demek 1912 yılında Balkan Savaşı’na giderken Sirkeci Garı’nda kemençe eşliğinde horon tepen ecdadın torunları demek. Arnavutköy Giresunlular Derneği demek Topal Osman’ın torunları demek. Arnavutköy Giresunlular Derneği demek 42. ve 47. gönüllü alayı kurmuş Hüseyin Avni Alparslan’ın torunları demek. Arnavutköy Giresunlular Derneği demek il dışında şehitliği bulunan Afyonkarahisar’da Giresun şehitlerinin torunları demek. Arnavutköy Giresunlular Derneği kirazın ana yurdu fındığın başkenti demek.  Giresunlu esnafın, memurun, işçisinin, fakirinin, yaşlısının, askerinin, öğrencisinin Arnavutköy’de yaşayan Giresunluların sesi demek. Aslında mesele budur, işin özü budur, hedefi budur” diye konuştu.

“Davamız, partimiz, siyasetimiz, Giresun’dur”
Giresunlu hemşerileri için her zaman hizmette olduklarını dile getiren Karasakal, “Giresunlular için yaptığımız ve yapacağımız fedakarlıklarda hiçbir zaman sınır tanımadık, nokta koymadık, eğilmedik, bükülmedik, düşmedik, üşenmedik, dinlenmedik. Bunu kurulduğumuz günden beri bugüne kadar gelen yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız ve sizlerle hep birlikte yaptık, hep beraber başardık. Bugün yeni yönetime kattığımız dava arkadaşlarımızla yine sizler için, Giresun için, gerekirse ülkemiz için yedi yirmi dört sizlerin hizmetinde, sizlere hizmet etmeye söz veriyoruz. Her zaman dediğim gibi davamız, partimiz, siyasetimiz, Giresun’dur. Himaye Allah’ın destek ise aziz Giresunlularındır. Böyle bildik, buna inandık. Yaşanan ne varsa Giresunlular Derneği’nin vicdanında saklıdır. Giresunluluk demek şahsi çıkardan öte, ticari çıkardan öte, karşılıksız adanmayı gerektirir. Giresunluluk demek yüksek ruh ister, ahlak ister, sadakat ister, mertlik ister. Laçka ve laubali tiplerden korkak ve mesnetsiz kimselerden akıl ve anlayış yoksullarından sabırsız ve samimiyetsiz kişilerden sahte ve sanal şahsiyetlerden fitne ve fesat çıkarıp başkalarının kuyularını kazanlardan sinsi hesap ve gizli plan yapanlardan bırakın Giresunlu olmayı bizim gözümüzde Giresunluluğa layık bile olamaz” ifadelerini kullandı.

“Enerjimizi kısır çekişmelere değil projelere harcayacağız”
Kongreye katılanlara teşekkür eden Ahmet Karasakal, “Kurulduğumuz 2009 yılından beri nice badireleri alt ederek, nice engelleri aşarak muazzam bir disiplin içerisinde bu aşamaya geldik. Dernek lokalimiz kahve kültüründen uzak, sabah 7’den akşam 19.00’a kadar, organizasyon olduğunda gece 24.00 e kadar sizlere hizmet ediyor, etmeye de devam edecek. Enerjimizi kısır çekişmelere değil projelere harcayacağız. Birbirimize hürmet ve nezaket göstereceğiz. Günübirlik heveslerle oyalanmayacağız. Bayatlamış iddialara üfürükten ifadelere takılmayacağız. Biliniz ki zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür. Bizlerin güçlü olması siz değerli üyelerimizin derneğimize ve yönetim kurulumuza sahip olmasından geçer. Külfetsiz nimet, zahmetsiz rahmet olmayacağına göre hem külfete hem de zahmete hep birlikte katlanacağız. Gerek yurt içinde, gerekse yurtdışında terörle mücadele eden asker ve polislerimize kutsal görevlerinde başarılar, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

Giresunlular Derneğinin Yeni Yönetimi
Ahmet Karasakal, Şenol Yakasız, Celal Durmuş, Cengiz Çakıroğlu, Dursun Çevik, Necmi Pişet, Hamdi Şahin, Zafer Yıldız, Mustafa Yılmaz, İsa Taşbaşı, İhsan Doğan, Ahmet Sazak, Haşim Kirmanoğlu, Atik Öztürk, Mustafa Yılmaz, Nihat Fatsa, Ömer Firidinoğlu, Ömer Yılmaz, Aydın Avcı, Tayyar Kayhantürk, Tuncer Çakır, Ali Fison, Ömral Durusu, Serdar Can, Ünal Yakasız, Şaban Karasakal, İsmail Gülşen, İmrahim Menteşe, Erdal Baştaş, Hamza Yüksel, Yusuf Yılmaz, Hüseyin Gül, Sedat Abanoz, Fatih Ada.

kadıoğlu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Uyarı! Suç teşkil eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

web site
web site
Tasarım | Enba