Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, MANŞET 20 Şubat 2013

Ünsal Kardeşler Pastanesinden bir ilk daha

Yıllardır pastane sektöründe hizmet veren ve herzaman yeniliklerin öncüsü olan Ünsal Kardeşler Pastaneleri Arnavutköy’de bir ilke daha imza attı.
Daha önce 2011 Arnavutköy Yılın Esnafı ödülünü alan Ünsal Kardeşler Pastaneleri, Uluslararası standartlarda verilen kalite belgesi ISO 22000:2005 sertifikasını da alarak gıda sektöründe Arnavutköy’de bir ilke imza attı.
Yalnızca çiftçiler, hasatçılar, yem üreticileri, gıda bileşeni üreticileri, gıda üreticileri, gıda satıcıları, gıda servisleri, hazır yemek firmaları, temizlik ve sanitasyon hizmeti veren kuruluşlar, taşıyıcılar, depolama ve dağıtım vb. kuruluşlara verilen sertifika tarladan sofranıza kadar, üretimde kullanılan tüm ürünleri inceleyerek veriliyor. Bu alanda Arnavutköy’de bir ilk olan ve bu belge ile Ünsal Kardeşler Pastanelerinden aldığınız ürünleri gönül rahatlığı ile tüketebileceksiniz.

Pelister, “Arnavutköy’de Yeniliklerin Öncüsü Olmaya Devam Edeceğiz”
Ünsal Kardeşler Pastanelerinin genç işletmecisi Enes Pelister alınan bu sertifikanın önemini gazetemize anlattı. Enes Pelister; yalnızca Gıda ve Temizlik sektöründe Uluslararası alanda verilen en kapsamlı sertifika olan ISO 22000:2005’i Arnavutköy’e kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, Ünsal Kardeşler Pastaneleri yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğini belirtti.

“Tarladan Sofraya Kadar Denetleniyoruz”
Enes Pelister, bu belgeye sahip olmak için üretim aşamasında kullanılan malzemenin tarladan üretime gelinceye kadar denetlendiğini, ISO 22000:2005 sertifikasına sahip olmanın zannedildiği kadar basit olmadığını söyledi. Pelister ayrıca “Müracaatımızı ilk yaptığımız andan itibaren yetkililerce 1 ay boyunca denetlendik. İmalathanemize ve şubelerimize ani denetimler yapıldı. Aynı zamanda ürünlerimizde kullandığımız malzemelerin nereden ve nasıl temin edildiği de araştırılarak uygunluğu tespit edildi. Ünsal Kardeşler Pastaneleri olarak en başından beri işletmemizi tercih edenlere her zaman en iyi kaliteyi ve en iyi hizmeti vermeyi amaç edindik. Sonuç olarak verdiğimiz bu kaliteli hizmeti Uluslararası standartlarda verilen ISO 22000:2005 sertifikası ile de taçlandırdık” dedi.
“Kaliteyi Ucuza Satıyoruz”
Pelister; “Arnavutköy halkına şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da kaliteyi ucuza satacaklarını söyleyerek, İstanbul’un diğer bölgelerinden aldığımız herhangi bir üründen daha kaliteli ve ucuza satış yapıyoruz” dedi.

“24 saat açık İşkembe Salonumuza İstanbul’dan da rağbet var”
Enes Pelister yaklaşık iki yıl önce hizmete açtıkları Ünsal İşkembe Salonunun da Arnavutköy’den olduğu kadar İstanbul içinden de müptelası olduğunu ifade ederek bu alanda da Arnavutköy’de tek 24 saat açık olan çorbacı olma özelliğini de bünyemizde barındırıyoruz” dedi. Ayrıca Arnavutköy’e yakın çevre ilçelerden de oldukça fazla rağbet gördüklerini belirten Pelister; İşkembe Çorba Salonumuz da bu alanda isim yaptı dedi.
ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi nedir?
ISO 22000; Güvenli gıda üretiminin sağlanması amacıyla kullanılan uluslararası yönetim sistemidir. Gıda sektörü, insan sağlığını etkileyen çok geniş bir üretim ve hizmet alanıdır. Bu nedenle Kalite Yönetim Sistemi açısından kritik bir öneme sahiptir. Sağlıklı beslenme, hijyen ve mikrobiyolojik koşulların hepsi bu sistemle geniş bir şekilde kontrol altında tutulur. Böylece tüketicilerin, tükettikleri ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduklarından emin olmalarını sağlar. Bu olgu, tarladan sofraya gıda zincirindeki bütün kuruluşların katkısıyla gerçekleşir. Gıda zinciri boyunca gıda güvenliğini temin etmek kuruluşun bütün yönetim aktiviteleri arasında düzenli bir yönetim sistemi ve işbirliğini kurulması, hayata geçirilmesi, bütün süreçlerin analiz edilip, gerektiğinde güncelleme ve sürekli iyileştirme yapılmasının hedef alındığı uluslararası ISO 9001 ve uluslar arası CodexAlimentarius Komisyonu(CAC) tarafından geliştirilen HACCP Uygulama aşamaları ve prensipleri baz alınarak hazırlanmış bir standarttır.

kadıoğlu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba